NewsOK: Oklahoma City News, Sports, Weather & Entertainment

Oklahoma high school sports: 2019 college signing list

Advertisement
Edmond North's TJ Rolf signs his letter of intent to play soccer for Oklahoma Christian University in February. [Photo by Chris Landsberger/The Oklahoman]
Edmond North's TJ Rolf signs his letter of intent to play soccer for Oklahoma Christian University in February. [Photo by Chris Landsberger/The Oklahoman]

Baseball

Tyler Ash, Sand Springs (Eastern)

Kyle Bass, Bixby (NOC-Enid)

Connor Beichler, Owasso (OU)

Jake Bennett, Bixby (OU)

Geovanni Blackshaw, Jenks (NOC-Tonkawa)

Jaden Bray, Jenks (Connors St.)

Creighton Bugg, Kingfisher (NOC-Tonkawa)

Josh Bumgarner, Duncan (NOC-Tonkawa)

Jaedon Campbell, Pryor (Eastern)

Cody Carlton, Tuttle (Cowley)

Caleb Case, Stillwater (Cowley)

Toby Cearley, Grove (Labette CC)

Cameron Clemons, Sand Springs (NSU)

Cade Coble, Grove (North Arkansas)

Jordan Coffey, Deer Creek (NOC-Enid)

Gus Collins, Pryor (Arkansas)

Bryce Crawford, Dale (Redlands)

Malone Cunningham, Broken Arrow (Pratt CC)

Kale Davis, Westmoore (OSU)

Cayden Diccion, Piedmont (Hesston)

James Dunlap, Tulsa Kelley (Wichita St.)

Manny Duran, Broken Arrow (Seminole St.)

Jacob Ellis, Piedmont (NOC-Tonkawa)

Parker Ellis, Moore (Southwestern Christian)

Brandon Eropkin, Shawnee (NOC-Enid)

Jase Farmer, Jones (Seminole St.)

Cole Fletcher, Granite (Seminole St.)

Jarett Gage, Pryor (Eastern)

Gage Gaunt, Clinton (OSU)

Logan Glass, Mustang (Kansas)

Callen Golloway, Blanchard (Seminole St.)

Zach Goodwin, Kingfisher (McPherson)

Bryce Greene, Choctaw (Southwestern Christian)

Trent Harrison, Pryor (Eastern)

Chat Hayes, Grove (Arkansas-Pine Bluff)

Carter Hines, Edmond North (WOSC)

Rylee Holmes, Kingston (Redlands)

Max Huffling, Deer Creek (Lamar CC)

Cayleb Hunter, Chickasha (USAO)

Caleb Issacs, Edmond North (WOSC)

Jack Kiker, Blanchard (NOC-Tonkawa)

Nolan Koon, Yukon (Connors St.)

Carter LaValley, Carl Albert (Seminole St.)

Brandon Lee, Bixby (Murray St.)

Jacob Loflin, Mount St. Mary (OU)

Riley Lowry, Mount St. Mary (Cowley)

Ben Lykes, Deer Creek (Kansas Wesleyan)

Kaden Marshall, Deer Creek (Eastern)

Trevor Martin, Owasso (Seminole St.)

Jackson Meyer, Stillwater (Coffeyville)

Cole Miller, Stillwater (Cowley)

John David Miller, Sand Springs (Eastern)

Payton Miller, Blanchard (OU)

Joey Morrow, Owasso (NOC-Enid)

Bryce Osmond, Jenks (OSU)

Caden Pogue, Stillwater (Hutchinson)

Colby Reed, Blanchard (NOC-Tonkawa)

Janson Reeder, Edmond North (Cowley)

Trent Ritter, Bixby (NOC-Enid)

Jackie Robinson, Edmond North (NOC-Tonkawa)

Jared Rogers, Dale (Eastern)

Parker Rowland, Tulsa Kelley (Arkansas St.)

Logan Rutledge, Kingfisher (NOC-Enid)

David Sandlin, Owasso (Eastern)

Cale Savage, Sand Springs (NOC-Enid)

Nick Sizemore, Pryor (Eastern)

Dalton Smith, Norman North (NSU)

Hayden Tallman, Owasso (UCO)

Cameron Thompson, Owasso (OSU)

Sam Thompson, Owasso (TCU)

Dylan Turner, Silo (NOC-Enid)

Matt Turpen, Owasso (OCU)

Kanton Washington, Gore (William Penn)

Cal Watkins, Sand Springs (Seminole St.)

Creed Watkins, Duncan (Seminole St.)

Chance Westervelt, Westmoore (Cowley)

Kyler Williams, Canute (Tabor College)

Matt Wilson, Moore (Southwestern Christian)

Braylen Wimmer, Yukon (South Carolina)

Boys basketball

Kalib Boone, Tulsa Memorial (OSU)

Keylan Boone, Tulsa Memorial (OSU)

Julian Cockrell, Tulsa Memorial (NOC-Enid)

Josh Crutchfield, Norman North (NOC-Enid)

Jacob Germany, Kingston (UTSA)

Antonio Gordon, Lawton Eisenhower (Kansas St.)

Gabe Gouge, Dale (Bacone)

Trey Green, Kingfisher (OBU)

Dylan Hahn, Piedmont (Kansas Wesleyan)

Kellen Hines, Fort Cobb-Broxton (SWOSU)

Andrew Keathley, Coweta (NWOSU)

Shemar Smith, Norman North (UCO)

Jett Sternberger, Kingsfisher (Rogers St.)

Drew Tennial, Edmond Memorial (Texas St.)

Girls basketball

Avery Allen, Owasso (UCO)

Hailey Andrzejewski, Piedmont (Allen CC)

Taylor Anglen, Skiatook (Cowley)

Caitlin Bailey, Luther (NOC-Tonkawa)

Madison Birnbaum, Ponca City (Newman)

Hannah Boyett, Muldrow (Arkansas-Fort Smith)

Madison Chambers, Muldrow (OBU)

Regan Crawford, Piedmont (SWOSU)

Katelyn Crosthwait, Washington (Rice)

Gabby Cummins, Elgin (ECU)

Izzy Cummins, Elgin (ECU)

Taylor Dement, Sapulpa (UCO)

Jacie Evans, Norman North (Harding)

Madison Factor, Sasakwa (Bacone)#

Lauren Fields, Shawnee (California)

Miranda Givens, Broken Arrow (Butler)

Karly Gore, Seiling (ORU)

Macy Gore, Seiling (ORU)

Gabby Gregory, Holland Hall (OU)

Maddie Harelson, Davenport (UCO)

Cur’Tiera Haywood, Mustang (Quinnipiac)

Kamri Heath, Edmond North (Air Force)

Destiny Johnson, Sand Springs (Tulsa)

Kryslyn Jones, Edmond Santa Fe (Seminole St.)

Holly Kersgieter, Sand Springs (Kansas)

Alayzha Knapp, Tulsa Union (Arkansas-Little Rock)

Jaci Littell, Stillwater (UCO)

Turner Mattingly, Norman (Baker)

Karley Miller, Oklahoma Christian Academy (Cameron)

Morgan Miller, Hammon (SNU)#

Sadie Moyer, Tulsa Union (Texas Woman’s)

Dariann Myles, Bixby (NEO)

Keira Neal, Edmond Santa Fe (North Texas)

Jalei Oglesby, Howe (Arkansas Tech)

Idalis Ortiz, Tulsa Union (Arkansas-Fort Smith)

Cassie Manning, Glencoe (NOC-Tonkawa)

Kami Porter, Woodward (Cameron)

Ginger Reece, Lawton Eisenhower (Arkansas)

Isabella Regalado, Sand Springs (NSU)

Lauren Reither, Putnam City (Fort Hays St.)

Payton Row, Sulphur (Redlands)

Carli Sadler, Ripley (NOC-Tonkawa)

Sydnee Schovanec, Bixby (Central Missouri)

Christina Shadid, Norman (St. Mary, Kansas)

Melissa Southard, Elk City (OBU)

De’Asia Thomas, Sapulpa (Alabama A&M)

Tayshia Twitty, Norman (Bacone)

Rylie Watson, Jenks (OCU)

Jená Williams, Bartlesville (Nevada)

Bowling

Trey Maloy, Mount St. Mary (Newman)

Kristin Yates, Yukon (Oklahoma Christian)

Boys Cross Country/Track and Field

Colten Brown, Boise City (Oklahoma Christian)

Steven Clark, Deer Creek (OBU)

Tyler Davis, Tulsa Union (Harding)

Ethan Fogarty, Midwest City (Lyon College)

Trevor Pendergraft, Owasso (Pittsburg St.)

Tristen Robb, Westmoore (UCO)

Anthony Riley, Westmoore (Tennessee)

Keith Smith, Broken Arrow (UCO)

Maguie Sole, Deer Creek (Butler CC)

Chase Waterhouse, Marietta (OCU)

Paul Welch, Piedmont (OCU)

Preston Whisenhunt, Marietta (Nicholls St.)

Girls Cross Country/Track and Field

Madison Altom, Westmoore (OCU)

Kelsie Begansky, Edmond North (UCO)

Katie Booth, Owasso (North Texas)

Maya Boschee, Owasso (Tulsa)

Tahlor Brown, Edmond North (OBU)

Crislyn Cole, Edmond Memorial (Oklahoma Christian)

Shelbi Day, Broken Arrow (Pittsburg St.)

Rachel Hamel, Mustang (Tulsa)

Brianna Hays, Broken Arrow (Tulsa)

Alysheia Joseph, Edmond Memorial (Illinois St.)

Jayden Lazzari, Mount St. Mary (OCU)

Analya Miller, Southmoore (Pittsburg St.)

Anna Mitchell, Edmond Memorial (OCU)

Shekinah Oloyede, Edmond Memorial (Colorado College)

Kaylee Rampey, Edmond Memorial (Abilene Christian)

Maddie St. Cyr, Kingfisher (OBU)

Ashley Wyatt, Broken Arrow (Rogers St.)

Briley Yunker, Chisholm (NWOSU)

Equestrian

Gentry Cherry, Guthrie (OSU)

Rosella Roberson, Wayne (OSU)

Football

Jalen Allen, Locust Grove (NEO)

Tyler Anderson, Stilwell (SNU)

Zac Anderson, Eufaula (NSU)

Arich Ansley, Putnam West (Emporia St.)

Zack Appiah, Edmond Memorial (OSU)*

Marche Ashford, Cascia Hall (Morningside)

TJ Austin, Beggs (NEO)

Jamaree Ayers, Del City (SWOSU)

Chester Baah, Tulsa Edison (Tulsa)

Johnathon Babineaux, Duncan (SNU)

Aerrington Baker, Seminole (SWOSU)

Caleb Baker, Southmoore (SNU)

Clayton Barbour, Bixby (Evangel)

Jack Barkley, Tulsa Kelley (Pittsburg St.)

Quentin Barnes, Tulsa Union (ECU)

Ashton Bartholomew, Wagoner (NEO)

Pearson Bash, Lincoln Christian (NEO)

Caleb Bates, Locust Grove (SNU)

Kyler Baugh, Talihina (Houston Baptist)

Adan Becerra, Jay (NEO)

Hector Becerra, Lawton (UCO)

Leontez Bethany, Douglass (UCO)

Kooper Boatwright, Alex (SNU)

Landon Bolf, Mustang (Emporia St.)

Grayson Boomer, Collinsville (OSU)

Darius Boone Jr., Tulsa Union (Eastern Michigan)

Dane Boswell, Victory Christian (Evangel)

Hunter Bowers, Crescent (OSU)*

Luis Boyzo, Owasso (Southwest Baptist)

Deontei Braggs, Spiro (Emporia St.)

Austin Brandley, Thomas (SWOSU)

Devin Brill, Choctaw (SWOSU)

Alijah Brison, Millwood (SWOSU)

JT Bristow, Sand Springs (Lyon)

Donald Broadnex Jr., Tulsa Washington (SEOSU)

Antajuan Brown, Putnam North (SWOSU)

Carson Brown, Kellyville (NSU)

Jayden Brown, Choctaw (NSU)

Jacob Bruce, Hulbert (NEO)

Michael Bruner, Ardmore (SNU)

Brayden Bryant, Ardmore (NEO)

Isaac Bryant, Talihina (SEOSU)

Nate Bryant, Stigler (NEO)

Dylan Buchheit, Moore (UCO)

Rey Burnett, Edmond Santa Fe (Houston Baptist)

Logun Burnham, Kingfisher (SWOSU)

Kaleb Butler, Hilldale (OBU)

Daxton Byers, Deer Creek (North Texas)

Conner Carey, Heritage Hall (Air Force)

Cade Cavender, Bixby (OSU)*

Gavin Chalk, Tulsa Washington (SWOSU)

Calvin Chapman, Bristow (McPherson)

T.J. Chase, Blanchard (OBU)

Quintevin Cherry, Broken Arrow (Independence CC)

Valek Cisneros, Clinton (OSU)*

Jacob Clark, Westmoore (UCO)

Toby Clark, Holland Hall (Washington, St. Louis)

Julian Clarke, Jenks (NSU)

Collin Clay, Putnam City (Arkansas)

Baylor Christy, Beggs (Missouri St.)

Preston Colbert, Midwest City (Cornell)

Chase Coleman, Millwood (Langston)

Derek Coleman, Lawton Eisenhower (NSU)

Colton Collier, Broken Arrow (NEO)

Ja’Vion Combs, Norman North (NWOSU)

Daniel Contreras, Frederick (NWOSU)

Lucas Contreras, Empire (SNU)

Micajah Cooper, Choctaw (Langston)

Noah Cortes, Broken Arrow (NEO)

Ian Corwin, Jenks (Drake)

Chris Coulter, Wagoner (NEO)

Ian Cox, Ringling (NEO)

Jadley Cox, Dickson (SNU)

Cole Crosswhite, Kingfisher (ECU)

Eric Crumb, Tulsa East Central (Dodge City CC)

Tyler Crump, Norman (OBU)

Beau Curry, Vinita (NSU)

Ke’Von Curry, John Marshall (ECU)

Anthony Davis, Carl Albert (UCO)

Coby Davis, Stroud (ECU)

Miles Davis, Lawton (ECU)

Ty Dixon, Oologah (Pittsburg St.)

Colton Dodd, Enid (Emporia St.)

Dylan Dollar, Guthrie (NEO)

Brandon Eckert, Thomas (SWOSU)

Brock Eltiste, Southmoore (SNU)

Dontez Fagan, Millwood (UCO)

Eric Farbes, Wagoner (Southwestern, Kan.)

Darrien Farmer, Mustang (SNU)

Alex Felkins, Holland Hall (Columbia)

Kaleb Fellers, Oklahoma Christian Academy (NSU)

Kaysen Fisher, Mount St. Mary (NEO)

Jayden Flynn, Watonga (NWOSU)

Trace Ford, Edmond Santa Fe (OSU)

Jack Foreman, Del City (NEO)

Jeff Foreman, Del City (Arkansas St.)

Jake Foster, Pauls Valley (ECU)

Kyle Foster, Rush Springs (ECU)^

Kale Fouts, Yukon (SNU)

Jacob Fuller, Tulsa Union (OBU)

Tye Gilbert, Choctaw (SWOSU)

Preston Glover, Sallisaw (NEO)

Cameron Gordon, Alva (NWOSU)

Layne Grantham, Westmoore (UCO)

Damarcus Graves, Tulsa Webster (Itasca CC)

Gerald Gray, Bartlesville (Southwestern College)

Earenest Grayson III, Jenks (McNeese St.)

Jaidan Grayson, Beggs (NEO)

Thomas Grayson, Tulsa Washington (Kansas St.)

Kaavn Green, Crescent (NEO)

Zavon Griffin, Cache (SNU)

Dallin Hacker, Tonkawa (NWOSU)

Ethan Hall, Bixby (Tulsa)

Izaiah Hall, Altus (Sterling College)

Braydon Hampton, Tonkawa (NWOSU)

Noah Hann, Chisholm (NEO)

Brandon Hardesty, Stillwater (UCO)

C.D. Harjo, Okemah (OBU)

Jhadi Harjo, Idabel (Minnesota Morris)

Matthew Harker, Tulsa Union (NEO)

Keaton Harris, Bartlesville (Evangel)

JJ Harris, Duncan (ECU)

Motavious Harris, Tulsa Memorial (NEO)

Declan Haub, Kingfisher (Emporia St.)

KeJuan Hay, Owasso (Pittsburg St.)

Jamil Hayes-Robinson, Midwest City (ECU)

Brock Hedrick, Seiling (NWOSU)

Devin Hembry, Hilldale (NEO)

Noah Hernandez, Jenks (Pittsburg St.)

Aidan Hicks, Vinita (U.S. Merchant Marine)

Kobe Higgins, Del City (UCO)

Dax Hill, Tulsa Washington (Michigan)

Andrew Horton, Edmond Memorial (SWOSU)

De’Mariyon Houston, Millwood (Nebraska)

Ryker Hughes, Morrison (NWOSU)

Sayge Huyssoon, Cache (SNU)

Chris Ibarra, Commerce (NEO)

Tramon Jackson, Midwest City (NWOSU)

Danny Jamieson, Altus (NWOSU)

Jeremiah Jarrett, Muskogee (Langston)

Talon Javersak, Bixby (Evangel)

Jamal Jeffers, Putnam North (SWOSU)

Juwan Johnson, Tulsa Memorial/NEO (Emporia St.)

Kyren Johnson, Bristow (UCO)

Mahcel Johnson, Tulsa Washington (Pittsburg St.)

Zavier Johnson, Lawton (ECU)

Chris Jones, Tulsa Washington (Arkansas Tech)

DJ Jones, Tulsa Washington (OSU)

Jamoni Jones, Tulsa Memorial (NEO)

Lorenzo Jones IV, Mount St. Mary (SWOSU)

John Jordan, Putnam City (SWOSU)

Shaidan Jordan, Beggs (NEO)

Robert Joy, Ardmore (SNU)

Matt Kaiser, Broken Arrow (Pittsburg St.)^

Braxton Kearns, Glenpool (NWOSU)

Trey Keatts, Kingston (NEO)

Chance Kelley, Catoosa (NSU)

Cade Kelly, Choctaw (Western Illinois)

Bo Kemmet, Norman North (U.S. Merchant Marine)

Trent Kimmel, Southmoore (Missouri Valley College)

Tyler King, Wewoka (OBU)

Trey Kiser, Sulphur (NEO)

Trevon Kleint, Broken Arrow (Fort Scott)

Will Kuehne, Owasso (North Texas)

Jacob Kyle, Bethany (SNU)

Todd Lackey, Checotah (NEO)

Charlie Lane, Mount St. Mary (SNU)

Brady Latham, Jenks (Arkansas)

Campbell Leach, Guthrie (UCO)*

Mike Lee, Choctaw (Concordia, St. Paul)

Zac Lee, Kingston (ECU)

Trey Leep, Bridge Creek (SNU)

Sitani Lemeki, Ardmore (UCO)

Jared Leviston, John Marshall (SWOSU)

Jarod Leviston, John Marshall (SWOSU)

Kyle Lewis, Elmore City-Pernell (OBU)

Kyle Lindsay, Midwest City (SWOSU)

Reed Lindsey, Clinton (OU)*

Keegan Lininger, Valliant (NEO)

Justin Littlebear, Locust Grove (NWOSU)

Tanner Loggains, Central Sallisaw (Pittsburg St.)

Kamron Love, Edmond Santa Fe (Navy)

Juan Macedo, Putnam North (SWOSU)

Isaiah Major, Millwood (UCO)

Marcus Major Jr., Millwood (OU)

Elijah Manuel, Midwest City (NEO)

Zach Marcheselli, Broken Arrow (TCU)

Kole Marlatt, Woodward (SNU)

Hosea Marshall, Tulsa East Central (Fort Scott)

Cole Mashburn, Norman North (Memphis)

SemaJ McBride, Tipton (UCO)

JT McCloud, Tulsa Union (Utah)

Jaden McDaniel, Heritage Hall (Emporia St.)

Caimon McGee, Yukon (Fort Scott)

Chad McGolden, Fairview (NWOSU)

Sam McGough, Duncan (SNU)

Isaiah McGuire, Tulsa Union (Missouri)

Alec Meinert, Hobart (NEO)

Chase Merkey, Geary (Emporia St.)

Mitchell Meyer, Alva (NWOSU)

Trent Miller, Crossings Christian (SNU)

Matthew Minnix, Jenks (Arkansas Tech)

Matt Monroe, Locust Grove (Missouri Valley College)

Landis Morris, Jenks (SWOSU)

Zac Moser, Piedmont (SNU)

Terron Moses, Vian (NSU)

Darrias Murdock, Tulsa Union (Tulsa)

Zac Murphy, Muskogee (Graceland)

Jamie Nance, Blanchard (Nebraska)

Dawson Neighbors, Hilldale (OBU)

Kaizer Newell, Broken Arrow (Pittsburg St.)

Nieko Nieves, Edmond Santa Fe (SNU)

Hayden Nunley, Cache (SNU)

Christopher Oliver, Westmoore (ECU)

Owen Olsen, Yukon (Navy)

Marcellus Owens, Guthrie (NEO)

Oluwayemisi Oyesanya, Norman (ECU)

Scotty Paul, Ringling (OBU)

Brandon Pauley, Cache (SNU)

Caden Pennington, Sand Springs (NSU)

Aidan Perrin, John Marshall (SNU)

Kaleb Peters, Jenks (Missouri Western St.)

Kiero Petross, Tulsa Washington (Baker)

Cameron Petties, Ardmore (SEOSU)

Ethan Phillips, Ardmore (NEO)

Will Phillips, Enid (UCO)

Braden Phipps, Jenks (OBU)

Tre’von Pierre, Westmoore (NEO)

Ryan Pollard, Anadarko (SWOSU)

Michael Pope, Edmond Santa Fe (Missouri St.)

Thomas Portell, John Marshall (Missouri Western St.)

Gavin Potter, Broken Arrow (Kansas)

RJ Powell, Sayre (SWOSU)

Ryan Price, Blanchard (OBU)

Tristen Quillen, Jenks (Baker)

Ryder Ramirez, Frederick (NWOSU)

Tevin Randle, Norman (NEO)

Noah Rauschenberg, Tulsa Union (Baylor)

Donte Reece, Idabel (UCO)

Braden Reichert, Edmond Santa Fe (NWOSU)

Josh Rentie, Hartshorne (Pittsburg St.)

Mylic Ritche, Ardmore (SNU)

Tate Robards, Broken Arrow (Morningside College, Iowa)

Mason Roberts, Edmond Memorial (UCO)

Tero Roberts, Ardmore (UCO)

Jaxon Rodriguez, McAlester (Mount Union)

Demeco Roland, Broken Arrow (Hutchinson)

Jamal Ronas, Guthrie (UCO)

Billy Ross Jr., Heritage Hall (Emporia St.)

Lane Ross, Plainview (SEOSU)

Timothy Roth, Kellyville (NEO)

Kaleb Scott, Broken Arrow (Fort Scott)

Kerry Shaw, Westmoore (ECU)

Jack Shepherd, Buffalo (NWOSU)

Simeon Shepherd, Tonkawa (NWOSU)

Brian Shomali, Southmoore (NEO)

Tyler Sivard, Idabel (NSU)

Jacob Slavick, Choctaw (Missouri S&T)

JP Smiley, Waynoka (NWOSU)

Artie Smith, Stillwater (Langston)

Cole Smith, Choctaw (ECU)

Dalen Smith, Merritt (SNU)

Keith Smith, Tulsa East Central (UCO)

Sam Smith, Stillwater (UCO)

Paydon Spencer, Choctaw (SNU)

Carson Statham, Mount St. Mary (NEO)

Aaron Stokes, Broken Arrow (Pittsburg St.)

LaRon Stokes Jr., Tulsa NOAH/NEO (OU)

Ricky Stromberg, Tulsa Union (Arkansas)

Trevor Stuever, Washington (OBU)

Charlie Suenram, Edmond Memorial (Emporia St.)

Isaiah Sumlin, Choctaw (NWOSU)

Jared Sutter, Beggs (SWOSU)

Dadrion Taylor, Carl Albert (Texas Tech)

Jared Taylor, Oologah (NSU)

Will Taylor, Putnam North (Missouri St.)

Beau Teel, Sperry (NSU)

Riley Teutsch, Catoosa (Pittsburg St.)

Preston Thomazin, Shattuck (NEO)

Gunnar Thompson, Poteau (Emporia St.)

Trae Thompson, Tulsa Union (NEO)

Elijah Tomlin, Tulsa Union (OBU)

Raul Torres, Capitol Hill (NWOSU)

Saul Torres, Capitol Hill (NWOSU)

Landon Tubbs, Durant (SEOSU)

Braden Vanderpool, Oologah (NSU)

Bodhi Vann, Vian (Bethany College)

David Vargas, Guthrie (SWOSU)

Dominik Venegas, Mustang (Emporia St.)

Elijah Wallace, Yukon (NSU)

CJ Ward, Guthrie (Langston)

Justin Wardlaw, Mustang (Missouri St.)

Jaden Warren, Midwest City (NWOSU)

Kobe Washington, Midwest City (NEO)

Winston Watkins, Stillwater (SWOSU)

Dreyson Watters, Jenks (OSU)*

Cameron Watts, Tulsa Union (NEO)

Tyler Wayland, Bristow (Pittsburg St.)

Jordan Webb, Putnam City (NEO)

Dylan Weiher, Jones (ECU)

LaQuan Wells, Idabel (ECU)

Javon West, Del City (ECU)

Noah West, Bixby (Army)

Haden White, Mustang (Fort Hays St.)

Kincade White, Edmond Santa Fe (Hastings)

Greg Whittenberg, Del City (UCO)

Isaiah Willhoite, Noble (NEO)

Garrett Williams, Victory Christian (Benedictine)

Braedy Wilson, Mustang (OSU)*

Daxton Wilson, Broken Arrow (Evangel)

Zion Wood, Antlers (OBU)

Anthony Wright, Midwest City (ECU)

Hazer Xanders, Stillwater (Western Illinois)

DeAndre Young, Bartlesville (Langston)

Christopher Youngblood, Midwest City (NWOSU)

Boys golf

Ethan Dawson, McGuinness (Birmingham-Southern)

Mason Hadley, Bethany (Oklahoma Wesleyan)

Justice Hartman, Turner (SEOSU)

Zane Heusel, Edmond Memorial (Abilene Christian)

Ronson Lee, Bixby (NWOSU)

Christian McAllister, Putnam City (UCO)

William McDonald, Heritage Hall (Arkansas)

Matthew O’Steen, Kingston (SEOSU)

Said Powers, Oklahoma Christian School (Oklahoma Christian)

Evan Stafford, Wewoka (Southwestern Christian)

Girls golf

Emily Anglin, Bixby (Mid-America Christian)

Blayne Barker, Durant (OCU)

Brooklyn Bostick, Duncan (Troy)

Kirsten Matlock, Muldrow (Missouri Southern)

Karson Merrell, Edmond Santa Fe (Southwestern Christian)

Adeline Norton, Plainview (OCU)

Loren Ogburn, Edmond Memorial (SNU)

Bailey Powell, Deer Creek (Southwestern Christian)

Emma Shelley, Bartlesville (UCO)

Hannah Torres, Piedmont (Missouri Southern)

Jaelynn Unger, Noble (Rogers St.)

Alyssa Wilson, Yukon (Oklahoma Christian)

Olivia Ziebro, Moore (Oklahoma Wesleyan)

Gymnastics

Beth Lazarus, Mustang (Texas Woman’s)

Lacrosse

Olin Ferguson, Tulsa Washington (Baldwin Wallace)

Mason Gayle, Edmond Memorial (Southwestern University, Texas)

Alivia Grahlen, Owasso (OBU)

Jonah Heaton, Edmond North (Maryville)

Jack Nelson, Owasso (St. Mary, Kansas)

Jake Williams, Edmond Memorial (Marquette)

Rowing

Averie Brenner, Edmond Memorial (Ohio St.)

Jacob Calhoon, Putnam West (OCU)

Allie Feeley, Edmond Santa Fe (Mercyhurst)

Sofia Ferguson, Deer Creek (Navy)

Colby Magill, Edmond North (Navy)

Catherine O’Keefe, Edmond Santa Fe (Clemson)

Riane Soash, Norman (Old Dominion)

Ben Wilson, Bixby (OCU)

Lexi Wilson, Harding Prep (Central Florida)

Boys soccer

Kobe Ayers, Broken Arrow (USAO)

Cameron Beller, Broken Arrow (Rogers St.)

Jameson Biles, Norman North (NSU)

Tyler Britt, Westmoore (Hesston)

Tyler Broughton, Broken Arrow (Rogers St.)

Manuel Camarena, Tulsa Webster (Rogers St.)

Ethan Castillo, Kiefer (SNU)

Elias Diaz, Mustang (OBU)

Alex Garcia, Broken Arrow (Tulsa)

Josh Haney, Regent Prep (ORU)

Sebastian Hernandez, Broken Arrow (Rogers St.)

Nate Holladay, Norman (North Carolina)

Ryan Huerta, Southmoore (NEO)

Keaton Johnson, Edmond North (East Texas Baptist)

Nalan Kenter, Clinton (OBU)

Grant King, Tulsa Washington (Rogers St.)

Eventz Malaska, Bethany (NOC-Tonkawa)

Eddy Mbosowo, Edmond North (ORU)

Thomas Mcelya, Carl Albert (OCU)

Matthew McLaws, Deer Creek (SMU)

Eddie Montes, Woodward (NOC-Tonkawa)

Kyle Owen, Putnam North (Western Illinois)

TJ Rolfs, Edmond North (Oklahoma Christian)

Alex Strain, Yukon (USAO)

Eli Swaim, Bixby (Oklahoma Christian)

Grayson Sykes, Edmond Memorial (OBU)

Dalton Tunstall, Mustang (Western Illinois)

Jacob Vaughn, Westmoore (Southwestern College, Kan.)

Aidan White, Deer Creek (USAO)

Girls soccer

Elle Abbey, Norman North (ORU)

Sydney Ameson, Edmond Santa Fe (USAO)

Cynthia Armas, Owasso (Seminole St.)

Aubrey Armstrong, Jenks (OCU)

Zoe Athens, Tulsa Washington (NOC-Tonkawa)

Maci Attalla, Piedmont (SNU)

Allison Austin, Norman North (ORU)

Hope Berry, Mustang (SNU)

Shelby Blair, Wagoner (Coffeyville)

Isabel Brazil, Deer Creek (Oklahoma Christian)

Rylan Claxton, Westmoore (Evangel)

Eden Coffman, Broken Arrow (NSU)

Aspen Cope, Piedmont (Rogers St.)

Kinsey Cortez, Destiny Christian (SNU)

Lauren Cousins, Tulsa Washington (Rockhurst)

Taylor Dashney, Edmond Santa Fe (Bethel)

Sydney Davenport, Southmoore (SNU)

Katelynn Fair, Yukon (NSU)

Bayleigh Fink, Westmoore (Mid-America Christian)

Brooklyn Fink, Westmoore (Mid-America Christian)

Ellise Foreman, Mustang (ORU)

Katie Fowler, Norman North (OBU)

Jordan Freidenbloom, Deer Creek (Oklahoma Christian)

Rebekah George, Choctaw (Memphis)

Ashton Gordon, Tulsa Washington (Arkansas)

Erin Greenslade, Westmoore (SNU)

Megan Haines, Jenks (OSU)

Carson Hazel, Tulsa Memorial (Oklahoma Christian)

Myka Heimbach, Yukon (NSU)

Inez Henson, Deer Creek (Murray St.)

Ariana Hernandez, Carl Albert (OBU)

Lauren Hill, Edmond North (Colorado St.-Pueblo)

Eden Holetzky, Moore (SNU)

Avery Holland, Moore (Rose St.)

Mia Kitterman, Jenks (ORU)

Madison Koepke, Southmoore (SWOSU)

Bailey Ledbetter, Jenks (UCO)

Faith Lewis, Owasso (Benedictine)

Jaylehn Maples, Bixby (NSU)

Daniela Marrufo, Tulsa Memorial (Seminole St.)

Andrea Martinez, Edmond Memorial (SNU)

Kelli McElroy, Westmoore (Mid-America Christian)

Monika McGee, Moore (UCO)

Analya Miller, Southmoore (Pittsburg St.)

Jenna Miller, Norman North (John Brown)

Brooke Moore, Moore (UCO)

Linda Nigg, Deer Creek (SNU)

Mary Olmos, Tulsa Union (Oklahoma Christian)

Samantha Ramos, Mustang (SNU)

Maranda Ritter, Coweta (NSU)

Lauren Ruminer, Durant (Texas A&M-Commerce)

Alexus Ryan, Broken Arrow (USAO)

Honor Sagebiel, Norman (Redlands)

Kinsey Sanders, Deer Creek (Mid-America Christian)

Navaeh Sheriff, Westmoore (OCU)

Katie Smith, Broken Arrow (Texas A&M)

Payton Smith, Broken Arrow (NEO)

Bailey Spindle, Bethany (SNU)

Hannah Stettler, Owasso (NSU)

Kaymon Thomas, Harrah (Seminole St.)

Ellie Toal, Bridge Creek (USAO)

Scotlyn Waldrip, Westmoore (SNU)

Sakura Wilson, Edmond North (ORU)

Cici Yang, Tulsa East Central (NOC-Tonkawa)

Softball

Mikaylee Allen, Moore (Mid-America Christian)

Allee Ashbaugh, Mustang (Rose St.)

Macee Barnes, Grove (OSU)

Bailey Ann Beard, Rush Springs (SEOSU)

Madelyn Blair, Sand Springs (USAO)

Mekayla Blount, Lawton (Rose St.)

Rylie Boone, Owasso (OU)

Jillian Bouse, Woodward (Oklahoma Christian)

Jordan Bowman, Edmond Santa Fe (Eastern New Mexico)

Bayley Bradley, Caddo (Southwestern Christian)

Morgan Britt, Dewar (Connors St.)

Lainee Brown, Choctaw (Wichita St.)

Jordan Bullock, Moore (Southwestern Christian)

Jules Callaham, Broken Bow (OSU)

Kaylen Carroll, Altus (WOSC)

Abigail Childers, Little Axe (Rose St.)

Cameron Clemons, Sand Springs (NSU)

Phynix Coleman, Muskogee (Coffeyville)

Shelbey Cornealson, Tuttle (OCU)

Julia Cottrill, Stillwater (Florida)

Amy Crabaugh, Edmond North (OCU)

Navaeh Daniel, Westmoore (Southwestern Christian)

Dailee Danielson, Leedey (Lamar CC)

Amanda Davis, Yukon (Southwestern Christian)

Karrah Dean, Guthrie (Oklahoma Christian)

Aubree DePron, Bridge Creek (Southern Illinois)

Mackenzie Donihoo, Mustang (OU)

Magen Eckhardt, Vian (Coffeyville)

Emma Fields, Grove (Fort Scott)

Halle Fischer, Tuttle (WOSC)

McKayla Franks, Westmoore (Seminole St.)

Kady Fryrear, Tuttle (SEOSU)

Terra Funk, Newcastle (Eastern)

Brookelyn Gilmore, Muskogee (Mid-America Christian)

Anjelica Gonzalez, Lawton (Texas-Arlington)

Sydney Griggs, Dale (Rose St.)

Kyara Grimes, Norman (Langston)

Tristyn Hamilton, Durant (Oklahoma Christian)

Kaycee Haning, Vian (Connors St.)

Hayden Harjo, Seminole (Oklahoma Christian)

Jordan Hausher, Owasso (Washburn)

Krystal Henderson, Choctaw (Seward County)

Tara Hibbler, Piedmont (SWOSU)

M’Kayla Hillman, Pryor (Rogers St.)

Kirstyn Hines, Woodward (SWOSU)

Emily Hott, Deer Creek (Baylor)

Mylie Hughes, Vian (Crowder College)

Makayla Hunt, El Reno (OBU)

Reily Hunt, Jones (NSU)

Kiley Hyslope, Broken Arrow (Pittsburg St.)

Chloe Jameson, Broken Arrow (NOC-Tonkawa)

Grace Jarvis, Broken Arrow (Tulsa)

Kendall Jean, Stillwater (Harvard)

Bree Johnson, Yukon (Rose St.)

Kaitlyn Jones, Edmond North (UCO)

Natalie Jones, Edmond Santa Fe (SNU)

Jaycee Kievit, Southmoore (USAO)

Kinsey Koeltzow, Tuttle (OU)*

Makenzie Lasker, Harrah (Murray St.)

Janessa Larman, Choctaw (Cameron)

Sara Lock, Dale (Seward County)

Elizabeth Luttrell, Sand Springs (Cowley)

Devyn Lutz, Moore (NSU)

Delanie Manning, Dale (Seminole St.)

Alex Martin, Norman North (Kansas City Kansas CC)

Brooke Mason, Broken Arrow (Cowley)

Macy McAdoo, Tuttle (OU)

Stewart McCuan, Kingston (Paris JC)

Molly McDermott, Piedmont (Murray St.)

Tori McNabb, Piedmont (NOC-Enid)

Mallory McCoy, Mustang (OCU)

Haley Morgan, Durant (Tulsa)

Grace Morris, Tuttle (USAO)

Macy Naylor, OKC Broncos (Rose St.)

Madison Neighbors, Kellyville (OSU)

Emma Nightengale, Ardmore (SNU)

Mikayla Oaks, Tuttle (Cameron)

Gracie Ore, Stillwater (SEOSU)

Kianna Pelegrino, Grove (Pittsburg St.)

Karli Petty, Southmoore (OSU)

Raylee Pogue, Washington (OU)

Lindsey Portell, Broken Arrow (Washburn)

Rylie Premo, Dale (Seminole St.)

Kimi Presnell, Sand Springs (Rogers St.)

Amber Purdin, Muskogee (Coffeyville)

Kamryn Rackley, Tuttle (WOSC)

Molly Rainey, Byng (Central Florida)

Olivia Rains, Pryor (OU)

Jaden Redus, Grove (Butler CC)

Makenzie Richards, Mustang (NOC-Enid)

Kali Roberts, Mustang (Grayson College)

Olivia Roberts, Mustang (Mid-America Christian)

Catheryn Rodman, Jenks (NSU)

Jaeden Rosenquist, Berryhill (NSU)

Brady Rowland, Colbert (Memphis)

Emily Sampson, Tahlequah (Central Arkansas)

Lacey Savage, Dale (Rose St.)

Morgan Schmidt, Moore (Labette CC)

Sloan Shotton, Norman (Fort Lewis College)

Riley Shoulders, Owasso (Coffeyville)

Kennedee Smith, Jones (Rose St.)

Katelyn Stolz, Kingfisher (SNU)

Payton Stroud, Wagoner (Rogers St.)

Adrianna Swann, Norman North (ECU)

Jacie Taber, Sand Springs (Missouri St.)

Kat Taylor, Bixby (Missouri St.)

Mariah Thibodeaux, Del City (Southwestern Christian)

Skyler Thompson, Dale (Eastern)

Lauren Watkins, Jenks (Roosevelt)

Kyara Williams, Midwest City (Cowley)

Rilee Yells, Yukon (Southwestern Christian)

Swimming

McKinzie Horsley, Owasso (St. Mary, Kansas)

Annie Kramer, Broken Arrow (Incarnate Word)

Hanna Newby, McGuinness (Auburn)

Boys tennis

Derian Mastin, Broken Arrow (Kansas Wesleyan)

Girls tennis

Melody Holcomb, Bixby (OBU)

Jenna Noel, Westmoore (Green Bay)

Andie Williams, Jenks (Quinnipiac)

Volleyball

Anastassiya Barakhoyeva, Edmond Santa Fe (Fresno Pacific)

Alyssa Bert, Westmoore (Colorado St.)

Julia Brinton, Jenks (OBU)

Alana Browder, Jenks (NEO)

Camille Cole, Tulsa Washington (Saint Mary, Kansas)

Sabria Cooper, Westmoore (Memphis)

Olivia Curtis, Christian Heritage (OU)

Abby Davis, Norman North (Southwestern Christian)

Annie Entz, Edmond Memorial (Rhodes College)

Kallie Fenscke, Broken Arrow (Johnson County CC)

Anaya Govindji, Southmoore (Lees-McRae)

Chloe Hartman, Yukon (Randall)

Lexi Hiles, Southmoore (USAO)

Josie Hoffman, Bixby (College of the Ozarks)

Hannah Hubbard, Bethany (Randall)

Ashley Jekel, Mount St. Mary (SWOSU)

Makaila Keith, Lincoln Christian (Butler CC)

Jazzmin Kloos, Stillwater (NEO)

Bethany LaTurno, Holland Hall (Fort Scott)

Kayla Little, Bixby (SNU)

Madeline Lynch, Stillwater (SNU)

Nalani McCrary, Edmond Santa Fe (UCO)

Merin McDaniel, Mustang (NWOSU)

Rylen Moore, Edmond Santa Fe (OBU)

Maciee Morgan, Deer Creek (SWOSU)

Audrey Riley, Stillwater (Hillsdale College, Mich.)

Kaeli Robinson, Edmond Santa Fe (UCO)

Megan Serowski, Southmoore (Lees-McRae)

Ally Stoner, Jenks (Harding)

Aria Watson, Midwest City (Seminole St.)

Boys wrestling

Talon Borror, Coweta (OU)

Zane Coleman, Choctaw (Arizona St.)

Cade Evans, Westmoore (UCO)

Blake Gonzalez, Broken Arrow (Ouachita Baptist)

Josh Heindselman, Piedmont (OU)

Colt Newton, Choctaw (OSU)

Tony Opichka, Choctaw (Benedictine)

Haven Pennington, Grove (Presbyterian College)

Cameron Picklo, Mustang (Cornell)

Bobby Robinson, Deer Creek (OCU)

Peter Rolle, Edmond Memorial (UCO)

River Simon, Vian (Army)

Reece Witcraft, Broken Arrow (OSU)

Girls wrestling

Ainslie Lane, Bixby (Presbyterian)

*-Will walk on

^-Will play baseball

#-Will play softball

Know of a player who signed a letter of intent but isn't on this list? Email the athlete's name, sport, high school and college to Jacob Unruh at junruh@oklahoman.com.

Jacob Unruh

Jacob Unruh is a graduate of Northeastern State University. He was born in Cherokee and raised near Vera where he attended Caney Valley High School.During his tenure at NSU, Unruh wrote for The Northeastern (NSU's student newspaper), the... Read more ›

Comments